Blog: Ze života zámečníka

Zámečník… Dnes už rozhodně neplatí představa, že zámečník je šikovný soused se správně naohýbaným drátkem. Řekli jsme si, že na chvilku upustíme od vlastní propagace a napíšeme článek ze života zámečníka, ze zákulisí zámečnické pohotovosti.

Zámečník a jeho den | Zámečník Brno non-stop

Zámečník Brno – co vlastně dělá?

Zámečník a zámečnická pohotovost se zabývá, jak už název napovídá vším, co je zamčené. :) Zámečník odemyká vše zamčené či zavřené, co potřebujete otevřít, ale z nějakého důvodu to nejde. Zámečník Vám otevře zabouchnuté dveře, zamčené auto, ve kterém vězí Vaše zabouchnuté klíče, ale třeba i firemní trezor, od kterého si zaměstnanec po výpovědi odnesl klíče. Ovšem, to je jen menší část „denního chleba“ zámečníka.

Servisní a pravidelné činnosti zámečníka

Zabouchnuté dveře a zamčená auta by zámečnickou pohotovost sama o sobě neuživila. K těmto havarijním a naléhavým činnostem tedy zámečník, v rámci zámečnické pohotovosti, odjíždí od své jinak běžné denní práce. Zámečník se také stará o mnoho a mnoho dveří a zámků v Brně. Zajišťujeme kompletní servis pro bytová družstva, firmy a městské části, kterým servisujeme vstupní dveře do bytových domů, staráme se o to, aby zámky ve stovkách bytů fungovaly jak mají a aby klíče měli jen ti, co na to mají nárok. Zámečník spolupracuje také s městskou policií Brno, Českou obchodní inspekcí v rámci razií se zaměřením na padělané zboží, kde otevírá tajné sklady a dodávky plné zboží, či umožňuje exekutorům vstup do uzamčených prostor a vozidel v rámci mobiliárních exekucí.

Zámečnická pohotovost je skutečně pohotovost

Zámečnická pohotovost Vám zaručuje příjezd zámečníka zpravidla do půl hodiny od telefonátu. To je pro zámečníka jednak závazek vůči Vám, jeho zákazníkům, ale jak jsme psali výše, spolupracujeme i se složkami IZS či pojišťovnami, jejichž asistenční linky vyžadují výjezd k zákazníkovi kdykoliv, za jakýchkoliv okolností a v kteroukoliv denní dobu.

Zámečník už nepoužívá drátek, je to napůl „ajťák“

Modernizace a digitalizace postihla už i natolik mechanické oblasti, jako je zámečnictví, přesněji, zámkařství. Kromě sofistikovaného mechanického vybavení a speciálních nástrojů, jejichž prodej je omezen a podmíněn koncesí, je běžným pracovním nástrojem zámečníka i notebook se specializovaným softwarem, nebo třeba mobilní obráběcí CNC centrum.

Perličky ze života zámečníka

Každé povolání poskytuje momenty, které člověk může povyprávět a někdy se jim i zasmát. I zámečník takové má: Zažili jsme tak třeba situaci, kdy si pracovníci agentury pro převoz peněz zabouchli svoje obrněné vozidlo (dvakrát během jednoho týdne) – vozidlo jsme otevřeli. Zažili jsme situaci, kdy se zámečník spouštěl k oknu bytu pomocí lezecké techniky, aby zákaznici potvrdil, že po odjezdu na dovolenou vypla troubu. Zažili jsme situaci, kdy byl zámečník zavolán k bytu se žádostí o výměnu zámku… Majitelka se tak rozhodla vytrestat svého přítele. Za pár hodin volal s tou samou žádostí přítel této zákaznice a vznikla tak poměrně komická situace. :)

23.11.2020

ZÁMEČNÍK A JEHO DALŠÍ ČLÁNKY

Vložka s knoflíkem

Vložka s knoflíkem (známá také jako vložka s olivou) zabrání situaci, kdy nelze otevřít dveře, protože z druhé strany jsou zasunuté klíče. Číst dál...
Článek

26.11.2020

Otevření zamčeného auta

Zabouchnuté klíče v autě jsou nepříjemnou situací, ve které jde o čas. Pokud však nemáte v zabouchnutém autě trpící zvíře či dítě... Číst dál...
Článek

17.11.2020

Odvrtání zámku zámečníkem

Odvrtání zámku se zdá jako jednoduchá věc, kterou musíme učinit po neúspěšných pokusech o otevření zabouchnutých dveří. Číst dál...
Článek

15.11.2020

Zámečník otevírá, hasič hasí

Zabouchnuté dveře vyřeší každá zámečnická pohotovost, ovšem zadarmo to není. Lidé proto někdy raději volají hasiče. Proč to nedělat? Číst dál...
Článek

20.1.2019