Blog: Volat hasiče kvůli zabouchnutým dveřím? Jen když je důvod
Zabouchnuté dveře vyřeší každá zámečnická pohotovost, ovšem zadarmo to není. Lidé proto někdy raději volají hasiče. Pokud však není ohroženo lidské zdraví či majetek, rozhodně tím neušetří. Pokuta za zbytečný výjezd a nákladná oprava dveří může přijít na desetitisíce korun.
„Zavolej si hasiče, platíme je z daní, tak ať makají,“ popichuje vás soused „odborník“, zatímco vy bezradně postáváte před zabouchnutými dveřmi bytu. Nemáte-li uvnitř malé dítě, nemohoucí babičku nebo guláš na rozpálené plotně, rozhodně na takové rady nedejte. Jestliže operátora na tísňové lince přesvědčíte, aby k vám hasiče poslal, i když akutní nebezpečí nehrozí, připravte se na nepříjemnosti.
Hasiči se vás budou ptát, kde máte zdroj ohrožení, o kterém jste v telefonu mluvili. A s vašimi dveřmi se rozhodně mazlit nebudou – jejich úkolem je zpřístupnit byt rychle, bez ohledu na poškození dveří. Podle zákona o požární ochraně je bezdůvodné přivolání jednotky požární ochrany nebo zneužití tísňové linky přestupkem, za který můžete dostat pokutu do výše 20 tisíc korun.
Zámečník vám nepříjemné dotazy klást nebude – naopak, bude mít pro vaši zapomnětlivost nebo nepozornost pochopení. Se zabouchnutými dveřmi bytů a domů se totiž setkává denně. Za půl hodiny je u vás, diskrétně a šetrně otevře dveře a vy budete zase doma. Bez připomínek zvědavých sousedů, bez trapného pocitu, že jste lhali, abyste ušetřili, a bez vysoké pokuty.
20.1.2019
ZÁMEČNÍK A JEHO DALŠÍ ČLÁNKY
Vložka s knoflíkem
26.11.2020
Otevření zamčeného auta
17.11.2020
Odvrtání zámku zámečníkem
15.11.2020
Zámečník otevírá, hasič hasí
20.1.2019