Blog: Najděte si svého zámečníka včas, dokud ho nepotřebujete

Zalomený klíč, zabouchnuté dveře u bytu či ztráta klíčů od zamčeného auta jsou běžné události, které potkají snad každého. V takové chvíli rádi zavoláme jakéhokoliv zámečníka, aniž bychom přemýšleli, co je zač. Může to však být další chyba, která se nám vymstí.

„Otevřít dveře snad umí každý zámečník,“ namítnete možná. Jistě, s jednoduchým případem si poradí i leckterý domácí kutil. Zámečníkovi se však tak trochu vydáváte všanc – seznámíte ho se zabezpečením objektu, může posoudit vaši majetkovou situaci… Proto byste si měli solidní zámečnickou pohotovost najít raději předem, dokud se nic neděje, a mít kontakt na ni u sebe.

Co riskujete u neprověřeného zámečníka? „Na web a vizitky můžete napsat cokoliv, takže váš řemeslník možná ani není kvalifikovaný zámečník, může mít živnost na něco zcela jiného,“ říká Martin Petráš, který provozuje zámečnickou pohotovost v Brně.

Nezkušený řemeslník si pak třeba neporadí se složitějším zabezpečením, možná zbytečně poškodí dveře a ještě vás přesvědčí, že nepotřebujete doklad, takže přijdete o šanci službu reklamovat. Vyberete si levnou firmu a zaskočí vás vysoký příplatek za dopravu, nebo třeba i za špatné počasí. A navíc nebudete moct zaplatit kartou.

Jak poznáte solidního zámečníka? „Zárukou odbornosti je určitě členství v Asociaci klíčových a zámkových služeb ČR, která má i svůj etický kodex. Důvěryhodná firma vždy plní to, co slibuje na webu či při telefonické objednávce – ať už je to příjezd do třiceti minut, kalkulace zakázky předem nebo skutečný nonstop provoz,“ radí brněnský zámečník.

20.1.2019

Sdílet na Facebooku Další novinky & články